Projekty Innowacyjne

 

Innowacyjna turbina gazowa

Celem projektu będzie opracowanie komory spalania w pełni napędzanej wodorem do zastosowań w turbinach gazowych o zerowej emisji dwutlenku węgla.

 

Technologia wytwarzania probiotyków

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania kultur szczepów bakterii probiotycznych z wykorzystaniem jednorazowych, modułowych bioreaktorów foliowych o strukturze dedykowanej do wymagań biotechnologicznych procesów hodowli szczepów bakterii probiotycznych (single-use probio-bags).

 

Platforma wczesnego ostrzegania

Przedmiotem projektu jest innowacyjna, otwarta wielodomenowa platforma wczesnego ostrzegania przed wykwitami sinic w akwenach i ciekach wodnych.

 

Inteligentna metoda numeryczna

Celem projektu jest opracowanie technologii wykorzystującej inteligentne metody numeryczne oraz bazę wiedzy w celu usprawnienia procesów analiz wytrzymałościowych, z uwzględnieniem zużycia czasu i energii elektrycznej.

 

Modułowy magazyn energii

Celem projektu jest opracowanie modułowego magazynu energii opartego na bateriach do pojazdów elektrycznych, będących odpadem produkcyjnym i poeksploatacyjnym, wraz z inteligentnym systemem zarządzania baterią.

 

Innowacyjne czujniki glebowe

Celem prac badawczych jest stworzenie nowego rozwiązania technicznego pracującego na bazie czujników glebowych, które umożliwi monitorowanie przebiegu zmian parametrów żyzności gleby w trakcie wegetacji.

 

Nowatorska technologia zbierania pieczarek

Celem projektu jest opracowanie znacząco ulepszonego produktu - urządzenia służącego do zbioru pieczarek na półkach w hali produkcyjnej.

 

Robot zabezpieczający połączenie rur

Przedmiotem projektu jest opracowanie prototypu automatycznego robota samojezdnego, zabezpieczającego połączenia rur przesyłowych o średnicy 600 mm do 1200 mm w sieciach wodno-kanalizacyjnych i przemysłowych metodą elektrooporową.

 

System automatycznej kontroli upraw

Celem projektu jest opracowanie systemu predykcji stanu upraw rolnych w farmach wertykalnych z dodatkowymi funkcjonalnościami monitoringu i kontroli uprawy.

 

Innowacyjna receptura wegańskiego tuńczyka

Projekt ma na celu opracowanie receptury i technologii wytwarzania nowego, innowacyjnego wyrobu będącego wegańskim odpowiednikiem tuńczyka, na bazie Chlebowca różnolistnego, będącego jednocześnie źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Technologia ulepszenia paszy drobiowej

Celem projektu jest opracowanie zasad i sposobu stosowania dodatku paszowego dla drobiu grzebiącego ograniczającego emisję NH3 do środowiska.

 

Rozwiązanie zwiększenia pojemności baterii

Głównym celem projektu jest opracowanie materiału kompozytowego na bazie cząsteczek nanokrzemu pokrytych materiałami węglowymi, który posłuży do zwiększenia pojemności baterii litowo-jonowych.

 

Technologia produkcji grafenu płatkowego

Celem projektu jest zwiększenie skali produkcji grafenu płatkowego oraz opracowanie metod przygotowujących materiał do dalszych aplikacji.

 

Innowacyjny system monitorowania wód

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych dla opracowania znacząco udoskonalonego względem obecnie istniejących, narzędzia, które będzie wspierało procesy monitorowania wpływu kopalń odkrywkowych na środowisko.

 

Technologia wytwarzania granulatów i peletek

Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w skali laboratoryjnej, półtechnicznej oraz pilotażowej produkcyjnej dla opracowania innowacyjnej platformy technologicznej oraz pakietu formulacji opartych o procesy granulacji, ekstruzji, peletyzacji i powlekania fluidalnego przeznaczonych do bezpośredniego przyjęcia lub do tabletkowania i kapsułkowania.

 

Prototyp urządzenia mechanicznego

Ideą projektu jest stworzenie uniwersalnego komponentu dynamicznego – UKD.

 

System optymalizacji zbiórki odpadów

Celem projektu jest stworzenie elastycznego narzędzia optymalizacyjnego, dzięki któremu możliwe będzie generowanie optymalnych harmonogramów wywozu odpadów przez gminy, miasta.

 

System monitorowania mikroorganizmów

Celem projektu jest opracowanie zautomatyzowanej metody ilościowej oceny funkcjonalnych mikroorganizmów w próbkach kompostu oraz gleby.

 

Technologia druku przyrostowego

Przedmiotem projektu jest dokonanie innowacji produktowej dotyczącej opracowania drukarki do uzyskiwania wytrzymałych elementów w technologii przyrostowej w obiegu zamkniętym.

 

Mobilna technologia odzyskiwania baterii

Przedmiotem projektu jest opracowanie technologii mechanicznej obróbki zużytych baterii litowo-jonowych wspomaganej procesami biologicznymi.

 

Innowacyjna turbina wiatrowa

Projekt ma na celu przeprowadzenie badań nad opracowaniem mikroinstalacji w postaci nowoczesnego systemu konwersji energii wiatru na energię elektryczną w oparciu o zmodyfikowaną turbinę wiatrową Savoniusa.

 

Technologia wytwarzania nanokompozytów

W ramach projektu wprowadzony zostanie nowy produkt na rynek, którym jest nanokompozyt ekranujący promieniowanie elektromagnetyczne.

 

Recykling baterii litowo-jonowych

Celem projektu jest opracowanie urządzenia do odzysku energii z baterii, będących odpadem produkcyjnym z branży automotive.

 

System monitorowania

Eko Pojazdów

Celem projektu jest opracowanie technologii zdalnego monitoringu, diagnozy i zarządzania do zastosowania w lekkich pojazdach elektrycznych takich jak skutery elektryczne, skutery cargo, tricycle, quady, buggy i małe samochody.

 

Powłoka zabezpieczająca powierzchnie betonowe

Celem projektu jest opracowanie nowej generacji produktu do zabezpieczania powierzchni betonowych przed degradacją (korozją). Innowacja w postaci modyfikacji bazowych polimerów akrylowych jak i w postaci innowacyjnego połączenia polimerów bazowych z dodatkami uszlachetniającymi.

 
AdobeStock_331094331%2B%25281%2529.jpg

Prototyp Napędu Elekrtycznego

Celem projektu jest opracowanie i wytworzenie innowacyjnych napędów elektrycznych wraz z deską kitesurfingową z hydro skrzydłami o wysokiej jakości użytkowej i sprawnościowej w technologii produkcji opartej na gospodarce odpadami.

 

Półautomatyczne łączenie rur

Celem projektu jest opracowanie technologii półautomatycznego łączenia rur z wykładziną z tworzywa sztucznego termoplastycznego w stanie zmontowanym dla zabezpieczenia przed wyciekiem mediów i korozją warstwy konstrukcyjnej.

 

Zaawansowany System Smarowania

Celem projektu jest opracowanie zaawansowanego systemu smarowania minimalnym wydatkiem płynu chłodząco-smarującego (PCS) w procesie szlifowania pasami ściernymi. Proponowane rozwiązanie, uwzględniające wyposażenie szlifierki w zaawansowany układ dostarczania PCS w postaci mgły olejowej, stanowi korzystną alternatywę dla stosowanych obecnie maszyn.

 
AdobeStock_370744651.jpeg

Auto-monitorowanie surowców chemicznych

Projekt zakłada opracowanie innowacyjnego systemu zdalnego monitorowania surowców chemicznych, m.in. nawozów sztucznych, podczas ich przechowywania oraz transportu od miejsca wytworzenia do lokalnego dystrybutora lub odbiorcy.

 

Innowacyjna Kompozycja Smarowa

Celem realizacji projektu będzie nowy produkt – kompozycja smarowa wytworzona na bazie dwuzasadowego sulfonianu wapnia zdyspergowanego w oleju smarowym z dodatkami uszlachetniającymi. Dodatkami uszlachetniającymi będą dodatki smarnościowe kondycjonujące powierzchnię tarcia.

 

Technologia odzyskiwania skrobii

Projekt ma na celu opracowanie sposobu wykorzystania silnie uwodnionego ścieru ziemniaczanego powstałego jako odpad w czasie oczyszczania i obierania ziemniaków przygotowywanych do pakowania próżniowego.

 

Bezobsługowa linia spożywcza

Celem projektu jest optymalizacja gospodarki surowcami/półproduktami niezbędnymi w procesie produkcji krótkich, specjalistycznych serii żywności dla branży HoReCa w procesach produkcyjnych prowadzonych przez mikro i małe przedsiębiorstwa.

 

System dystrybucji danych tv

Projekt dotyczy opracowania innowacyjnej „stacji czołowej” (ang. headend) używanej głównie w przemyśle TV. Jest to centralny punkt dystrybucyjny danych np. w sieciach telewizji kablowej, w skład którego wchodzą np. odbiorniki/nadajniki satelitarne, modulatory sygnałów, sprzęt transmisji danych oraz inne elementy niezbędne do rozprowadzenia sygnału.

 

System autodiagnozy transporcie

Celem projektu jest opracowanie technologii zdalnej diagnozy (odczyt, kasowanie błędów, procedury diagnostyczne, aktualizacja oprogramowania) do zastosowania w pojazdach użytkowych.

 

Technologia roślinnych napojów

Przedmiotem projektu będą trzy rodzaje funkcjonalnych roślinnych napojów - wegańskich i bezglutenowych, zamienników jogurtów fermentowanych otrzymywanych z napojów jaglanego, lnianego i konopnego.

 

Ultranowoczesny olej przemysłowy

W wyniku realizacji projektu powstanie nowy produkt – olej smarny w aerozolu.

 

Geolokalizacyjny system bezpieczeństwa

Celem projektu jest opracowanie zintegrowanego systemu uwierzytelniania poświadczeń, oparty o aplikację mobilną, rozwiązania chmurowe i konwerter do komunikacji z siecią www starych systemów sygnalizacji włamania i napadu.

 

Technologia rozproszonej inteligencji

Celem projektu jest opracowanie technologii, która z jednej strony umożliwi integracje i zbieranie danych z wybranych rozwiązań z zakresu inteligentnego miasta (zaimplementowanych już w tkance miejskiej – aplikacji i czujników) przy użyciu stworzonej szyny integracyjnej, a z drugiej stworzenie algorytmu, który przy użyciu technologii Machine Learningu pozwoli na analizę i przetworzenie zebranych informacji w kontekście zarządzania infrastrukturą ekologiczną miasta.

 

System monitoringu środowiskowego

Celem projektu jest opracowanie prototypu inteligentnej, autonomicznej i modułowej stacji pomiarowej warunków środowiskowych, zasobów energii odnawialnej oraz jakości powietrza.

 

Auto-optymalizacja zasilania

Celem projektu jest opracowanie technologii optymalizacji zużycia infrastruktury technicznej posiadającej zapasowe źródła zasilania poprzez stworzenie systemu wykorzystującego uczenie maszynowe oraz algorytmy aproksymacyjne wraz z dedykowanym koncentratorem danych, zapewniającym redundancje przesyłu danych.

 

System kontroli mocy

Oczekiwanym rezultatem projektu będzie system, uruchomiony w oparciu o działający sterownik umożliwiający zdalne przeprowadzanie redukcji mocy na żądanie, stanowiący innowację produktową na skalę europejską.

 

Automatyka zgrzewania

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnej zgrzewarki, tworzącej docelowo kluczowy element linii technologicznej, za pomocą której będzie można wyprodukować plandekę – zamienić materiał wejściowy (tkaninę PCV) w uformowany, zgrzany w różnych miejscach, gotowy produkt.